Polacy najlepiej wydają kasę


W ocenie Komisji Europejskiej Polska jest dzisiaj na pierwszym miejscu w Europie jeśli chodzi o wydawanie środków z funduszy strukturalnych z budżetu 2007-2013 - powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Według niego to świadczy o dobrym przygotowaniu do wydawania pieniędzy z UE.

Ostatnia sesja przyniosła niewielkie ożywienie i chęć zatrzymania korekty spadkowej. Indeks blue chipów wypracował symboliczny wzrost. Byki tym samym obroniły ważny poziom wsparcia 2310pkt. Poniedziałkowa sesja powinna upłynąć w podobnych nastrojach. Niewielkie wzrosty do 2370pkt. są możliwe. Instytucje finansowe, zarabiając na składkach emerytalnych, powinny dbać skutecznie o przyszłość emerytur - powiedział wczoraj premier polskiego rządu Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Dodał, że składka na emeryturę nie jest po to, aby jakieś instytucje finansowe zarabiały kokosy. Reklamy banków pozwalają na odrobinę optymizmu i nadzieję na odwilż na rynku kredytów inwestycyjnych. To dobry prognostyk dla firm, które chciałyby zwiększyć swój potencjał. Kredyty inwestycyjne pozwalają na wzrost wartości aktywów, przy jednoczesnym obniżeniu wysokość zobowiązań podatkowych, ze względu na możliwość zaliczenia odsetek od kredytu do kosztów uzyskania przychodu, co zmniejsza podstawy opodatkowania.207 mln zł dofinansowania ze środków europejskich otrzyma powstające w Warszawie Centrum Nauki Kopernik. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewcz-Waltz oraz minister kultury Bogdan Zdrojewski. Dziewięć osób - oficerowie rezerwy, żołnierze i cywile - usłyszeli zarzuty dotyczące "ustawiania" przetargów na sprzęt w wojsku. Według szacunków CBA, straty spowodowane ich działalnością mogły sięgnąć nawet kilku milionów zł. "Rzeczpospolita" pisze, że w kilku regionach Polski nasilają się problemy z wypłatą unijnych dotacji dla przedsiębiorców.

W Polsce właściwie nie ma sektora usług dla seniorów, a biorąc pod uwagę tempo starzenia się społeczeństwa, jest on bardzo potrzebny - uważają eksperci zajmujący się systemem emerytalnym. Według nich potrzeba też poważnej debaty nt. propozycji reform systemu.

Wysoki poziom bezrobocia pozbawił miliony ludzi pracy, odstraszył od sklepów i zagroził ożywieniu gospodarczemu. Teraz dopiera się do śniadań. Czy osoby uprawnione do różnego rodzaju świadczeń socjalnych mogą dorabiać? Czy nie stracą wówczas zasiłku?

Wydawcy prasowi głowią się od miesięcy, co zrobić ze spadkiem wpływów reklamowych, które zabierają im media elektroniczne. Niektórzy już wymyślili. W najnowszym numerze miesięcznika Entertainment Weekly niektórzy czytelnicy będą mogli sobie obejrzeć filmy wyświetlane na mini-ekranach wbudowanych w strony magazynu. Aby Grecja mogła pobierać pieniądze w ramach pomocy Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego niezbędne były zmiany w tamtejszym systemie emerytalnym. Są drastyczne. Wczorajsza sesja na Wall Street zasiała ziarno niepewności, co do kontynuacji trendu wzrostowego. Głównym powodem słabych nastrojów podczas wtorkowego dnia handlu był rozczarowująco kiepski odczyt indeksu zaufania konsumentów Board Confidence za październik, zgodnie z którym wskaźnik ten zanotował spadek z 51,3 pkt. do 47,7 pkt. (prog. 53,5 pkt.).Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w piątek PAP, że resort skarbu podejmie w najbliższych dniach decyzję w sprawie oferty Deutsche Boerse na zakup większościowego pakietu Giełdy Papierów Wartościowych. Środowa sesja kolejny raz wpłynęła na konto byków, jednak presja na odrobienie strat już maleje. Świadczy to o tym, że póki co, należy wystrzegać się transakcji kupna akcji na warszawskim parkiecie. Fundamenty pod solidną korektę są za słabe i dalszych spadków na giełdzie nie można wykluczyć. Dalej podtrzymuję tezę, że poruszamy się w trendzie bocznym, którego obszar ograniczają poziomy 2150pkt. - 2250pkt. Pod groźbą służbowych konsekwencji piloci LOT nie mogą się wypowiadać na temat katastrofy pod Smoleńskiem - podaje "Rzeczpospolita".

"Nie róbmy z filaru laseczki"


Zmiany w systemie emerytalnym proponowane przez rząd to pomysł absurdalny - uważa b. członek Rady Polityki Pieniężnej, a obecnie prezes TFI Skarbiec Bogusław Grabowski. - Nie róbmy z filaru kapitałowego laseczki, która ma podpierać chory system finansowy - zaapelował w "Poranku" TVN24.

Prywatyzacyjna karuzela


Najnowszy Raport Najwyższej Izby Kontroli, sporządzony na zlecenie Sejmowej Komisji Skarbu Państwa objął oceną prywatyzację stoczni polskich. Główna teza Raportu brzmi: prywatyzacja prowadzona była niekonsekwentnie, kolejne rządy zmieniały jej koncepcję, a w decyzjach przeważały względy polityczne i socjalne, a nie ekonomiczne nakierowane na zabezpieczenie interesu stoczni jako zakładów produkcyjnych przynoszących zyski.

Finansowanie kosztu dojazdu pracownika do pracy


Poza wypłatą wynagrodzenia za pracę pracodawcy przyznają swoim pracownikom różnego rodzaju świadczenia. Mogą one polegać m.in. na przejęciu przez pracodawcę ciężaru finansowania kosztów dojazdu pracowników do miejsca pracy. Nie w każdym przypadku wartość tego nieodpłatnego świadczenia stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy.

Sławiński z RPP: PKB wzrośnie o ponad 1% w tym i ponad 2% w przyszłym roku


Wzrost gospodarczy w 2009 r. może być wyższy niż 1,0%, by w 2010 r. przyspieszyć do ponad 2.0%, wynika z czwartkowej wypowiedzi członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Andrzeja Sławińskiego. W jego ocenie, o poprawie zdecyduje wzrost wydajności w polskiej gospodarce.

Dobre dane niewiele pomogły


Dzisiejsza sesja, jako pierwsza w tym tygodniu, przyniosła inwestorom nowe dane makro. Najpierw rano okazało się, że dynamika PKB za I kw. w Strefie Euro wyniosła zgodnie z oczekiwaniami 0,5% r/r (przypomnijmy, że w poprzednim kwartale było to -2,2%), natomiast dynamika produkcji przemysłowej dla tego regionu wzrosła do 6,9% r/r (poprzednio 6,1%).

nasze sekretariat organizuje trawa szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły również wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne i marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na

zielone szkoły Warszawa

uporządkowanie zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne również zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego. zorganizowanie zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne i konopie indyjskie szkoły na każdą fundusz dodatkowo w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego.